درباره مرجع واترجمز ایران

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. درباره مرجع واترجمز ایران

اکنون که مرجع WaterGEMS پس از 10 سال در فضای مجازی در کنار شماست دوست داریم تا داستان بودنمان را قدری شرح دهیم .

در ابتدا تحت مرجع مهندسان آب و فاضلاب ایران فعالیت نمودیم اما اندکی پس از آن سمت و سوی کارمان تغییر بسیاری کرد و تصمیم گرفتیم در یک حوزه تخصصی و منحصر به فرد که خلا بسیاری در آن وجود داشت فعالیت نماییم تا آنجایی که هر گونه حد و مرزی را در هر زمینه ای بشکنیم . از تدریس دوره های آموزشی تا طراحی شبکه های آب و فاضلاب و تهیه لایسنس های رسمی شرکت Bentley تنها خلاصه ای از فعالیت 10 ساله این مجموعه می باشد. در این سالها محققان و مهندسان بسیاری از طریق ما توانستند صاحب شغل ، موقعیت علمی و حتی مدارک بین المللی از شرکت Bentley شوند .

با توجه به پیوند های دانشگاهی و همچنین پیوند هایی که با صنعت آب و فاضلاب ایران داشتیم تجارب گوناگونی را کسب نموده ایم و آنها را با تمامی مهندسان آب و فاضلاب این کشور سهیم شدیم که سبب اطمینان بیش از 100 ها کارفرما و شرکت های مهندسین مشاور از خدمات آموزشی و مشاوره ای ما بوده . در این راه دشواری های بسیاری را متحمل شدیم تا بتوانیم امروز مرجع واترجمز ایران باشیم ، از کپی شدن سر فصل و دروس آموزشی تدوین شده این مرجع تا جعل عنواین آموزشی توسط سودجویانی که نان و نمک علمی نمی شناختند تنها دشواری ما در این راه بزرگ نبوده اند . یکی از سخت ترین و دشوارترین کار های در این 10 سال ارتباط با شرکت بنتلی جهت اخذ لایسنس های رسمی و مدراک بین المللی برای کاربران ما بوده و حفظ این ارتباط هر روز و هرسال با شرکت بنتلی آن هم در عصر تحریم های آمریکایی کاریست که هیچ شخص و شرکتی نتوانسته از پس آن بر بیاید ، فعالیتی که 10 ها شرکت مشاور توسط آن توانستند تا از خدمات و نرم افزار های شرکت Bentley به درستی و با اطمینان بهره ببرند. حتی اشخاص و شرکت هایی که با سرقت علمی از این مرجع قصد داشتند تا بتوانند در بازار آموزشی کشور به هر روش و هر طریقی جایی برای خود باز نمایند نیز از ارائه چنین خدماتی عاجر هستند زیرا هیچ یک از زیرساخت آن را نداشته و نخواهند داشت .

در این سالها نخستین دوره ها و پکیج های آموزشی نرم افزار در حوزه آب و فاضلاب را برای اولین بار قبل از هر شخص و ارگانی توسط مرجع واترجمز ایران ایجاد و توسعه نمودیم. قدر به یقین هست که اکنون با توجه به آخرین خدمت ارائه شده یعنی تهیه لایسنس اصلی محصولات شرکت بنتلی بر روی پکیج های آموزشی و دوره های برگذار شده توسط این مرجع قله ای دیگر از قله های پیشرفت را طی کرده ایم و این قابلیت را داشته ایم تا به ده ها تن کاربران خود مدارک بین المللی بنتلی را نیز اعطا نماییم .

کلام  آخر : همیشه آرزو داشتیم ای کاش مرجعی کامل برای نرم افزار های شرکت بنتلی به زبان پارسی در ایران وجود میداشت ، آن آرزو امرزو مرجع واترجمز نام دارد که پا را فراتر از حد تصور بنیانگذارش نهاده .

بنیانگذار مرجع واترجمز ایران :

مهندس محمد سعید رضایی ( کارشناسی ارشد مهندسی عمران – آب و فاضلاب )

مشاور ، طراح و تنها مدرس دوره های آموزشی شرکت بنتلی در ایران

دارنده بیش از 20 مدرک آموزشی از انیستیتو بنتلی

فهرست