درباره نرم افزار های Bentley

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. درباره نرم افزار های Bentley

درباره نرم افزار های Bentley

درباره نرم افزار های Bentley که شرکتی بسیار معتبر و دارای میلیون ها کاربر و 3000 دفتر در تمام نقاط دنیا می باشد که حتی دانشگاهی 100 ساله به نام Bentley University در ایالت ماسا چوست ایالات متحده آمریکا دارد اگر بخواهیم صحبت کنیم تاریخچه ای بسی طولانی پیش رویمان قرار میگرید لذا به عنوان یک مهندس از مباحث تاریخی صرف نظر میکنیم و تنها میگوییم این شرکت یکی از 3 شرکت برتر مهندسی و نرم افزار های مهندسی خصوصا در زمینه عمران می باشد که رقیبان بزرگی چون AutoDesck و Essri و DHI دارد.

خط تولید نرم افزار های Bentley

بنتلی طی سالیان گذشته شرکت های بسیار قدرتمند و قوی همچون Heasted Methods را زیر مجموعه خود کرده که امروز به عنوان دپارتمان هیدرولیک و هیدرولوژی این شرکت شناخته میشود و 11 نرم افزار بی همتاا و قدرتمند که همگی در زمان Heasted Methods جز پر فروشترین و قوی ترین نرم افزار های زمان خوشان بوده را به شیوه های کاملا پیشرفته گسترش داده که امروز میتوان گفت که بی شک این توسعه ها را Heasted Methods باید مدیون قدرت مالی و نرم افزاری شرکت بنتلی بداند که اینگونه بی نقص و کامل ارائه میشوند و بار ها در طی سال آپدیت میگردند. اگر بخوایم خلاصه عرض کنیم و صحبت را بیهوده کش ندهیم خط تولد نرم افزار های شرکت بنتلی بر 17 گروه استوار است که مجموع 123 نرم افزار را به میلیون ها کاربر خود ارائه میکند و هر ساله امکانات 123 نرم افزار خود را به روز رسانی می نمایید و در خصوصشان دوره های آموزشی بسیار و متنوعی را به رایگان برگذار میکند که تنها یک لایسنس آکادمیک نیاز خواهد داشت تا به صورت قانونی از نرم افزار ها استفاده نمایید. مختصرا به معرفی 17 خط تولید نرم افزار های بنتلی میپردازیم :

دسته بندی های بالا به زبان پارسی :

 1. تجزیه و تحلیل پل
 2. طراحی ساختمان
 3. طراحی عمران
 4. پلت فرم ابر
 5. برق و ابزار دقیق
 6. هیدرولیک و هیدرولوژی
 7. عملکرد دارایی زیرساخت
 8. طراحی معدن
 9. مدلسازی و نمایش
 10. تحلیل سازه سازه های دریایی
 11. تنش لوله و تجزیه و تحلیل کشتی
 12. طراحی کارخانه
 13. تکنولوژی بسترهای نرم افزاری
 14. تحویل پروژه
 15. مدل سازی واقعیت
 16. تجزیه و تحلیل سازه
 17. جزئیات سازه

در مجموع در 17 گروه 123 نرم افزار را میتوان به کمک لایسنس رسمی و قانونی نرم افزار فعال کرد و روند پیشرفت علمی و تجربی را در کنار داشتن خدمات پشتیبانی قوی و همچنین منابع و مدارک آموزشی موثر با سرعت نزدیک به سرعت نور پیش گرفت . بارزترین خدمت ما نیز همین هست که هیچ شرکت و شخصی در ایران به دلایل محدودیت های بسیار قادر به انجام آن نیستند.

در این میان تعداد نرم افزار های تولید شده برای زبان ها مختلف دنیا از قرار زیر می باشد :

English (132)
Brazilian Portuguese (10)
Chinese (Simplified) (71)
Chinese (Traditional) (20)
Czech (16)
Danish (1)
Dutch (3)
Finnish (11)
French (52)
German (54)
Italian (31)
Japanese (49)
Korean (28)
Polish (23)
Russian (47)
Spanish (31)
Swedish (1)
Turkish (32)
Vietnamese (1)

از برند هایی که این شرکت در تمام دنیا گسترش داده و برای همه ما برخی از آن ها بسیار آشنا می باشد میتوان به این برند ها اشاره نمود :

AECOsim (5)
AutoPIPE (1)
AutoPLANT (3)
Bentley Cloud Services (4)
ContextCapture (2)
Descartes (2)
GEOPAK (2)
gINT (2)
Haestad (11)
Hevacomp (3)
i-model (3)
InRoads (4)
LEAP (6)
LumenRT (1)
Map (3)
MAXSURF (2)
MicroStation (7)
MineCycle (5)
MX (1)
Navigator (3)
OpenPlant (3)
OpenRail (3)
OpenRoads (1)
Platform (4)
Pointools (3)
ProjectWise (1)
Promis.e (4)
ProStructures (5)
RAM (10)
STAAD (27)
topoGRAPH (1)

رتبه کشور های آسیایی مصرف کننده نرم افزار های Bentley
رتبه نخست ) چین 71
رتبه دوم ) ژاپن 49
رتبه سوم ) روسیه 47
رتبه چهارم ) ترکیه 32
رتبه پنجم ) کره جنوبی 28
رقم نوشته شده جلوی نام کشور ها تعداد نرم افزار هایی می باشد که به زبان آنها تدوین شده…

همگی این کشور ها هم از نظر عمرانی بسیار پیشرفته هستند .آنقدر که اصلا شهری مانند توکیو با پایتخت ما تهران قابل قیاس نیست. یا اگر به کشور همسایه خود ترکیه رفته باشیم یا نظر بیاندازیم تفاوت ها بسیار مشخص می باشد. نکته دیگر اینکه چینی ها و روسی ها خود از هکر ها و کرک کنندگان این برنامه ها هستند . پس چرا بیشترین تعداد نرم افزار های تولید شده به این زبان ها می باشد ؟؟؟ آیا فرقی بین کرک و لایسنس وجود خواهد داشت ؟ آیا آن کشور ها قانونمند تر هستند نسبت به کپی رایت ؟ جواب منفی می باشد زیرا چینی ها برای کپی کردن هر چیزی حتی لامبورگینی ساخته شده اند .کافیست قدری اندیشید و در این زمینه ها نیز سرمایه گذاری کرد . واقع بینانه نگاه بیاندازیم تا حد زیادی اقتصاد فلج شده کشور مانع از رشد در این زمینه ها گردیده تا آنجایی که شرکت هایی که گواهینامه ایزو میدهند دیگر گیر به ویندوز قفل شکسته هم نمی دهند چه برسه به نرم افزار هااااا. کار دست چیست و چه باید کرد ؟ آیا ارزش ندارد در این زمینه فعالیت شود یا حتی به این سمت برویم.

در مقاله ای دیگر ( این مقاله ) در خدممتان هستیم تا از امکانات و مزایای لایسنس رسمی بنتلی قدری سخن بگوییم.

فهرست